Depilacja woskiem

 

Depilacja woskiem jest jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod usuwania zbędnego owłosienia. Polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, co pomaga utrzymać efekt depilacji nawet przez kilka tygodni - tyle czasu bowiem trwa regeneracja i odbudowa korzenia włosa. Dodatkowo odrastające włoski są bardziej miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się także coraz słabsze.

Efekty zabiegu depilacji woskiem:
Efekt depilacji (gładka, miła w dotyku skóra) utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne a po 4 tygodniach należy zabieg powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.

Przygotowanie do zabiegu depilacji  woskiem bikini:
włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą być ani zbyt długie ani zbyt krótkie. I tak włoski na bikini powinny mieć minimum 5 mm i nie dłuższe niż 2 cm.  Jeśli są zbyt długie należy je przyciąć przed zabiegiem, jeśli są za krótkie- zapuścić (od momentu zgolenia maszynką zapuszczać ok. 2 tyg.) Minimalna ich długość to 5mm!!!

Przebieg zabiegu depilacji woskiem bikini:

przed zabiegiem klientka otrzymuje do przebrania jednorazową bieliznę!
Przed przystąpieniem do zabiegu oczyszczamy i odświeżamy skórę specjalnym preparatem, który umożliwia lepsze przyleganie wosku i tym samym skuteczniejsze usuwanie włosów. Na tak przygotowaną skórę nakładamy wosk zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, który jest zrywany zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Depilację bikini wykonujemy twardym woskiem.

Depilacja woskiem twardym, bezpaskowym. Jest to depilacja podczas której wosk jest nakładany bezpośrednio na skórę i odrywany z jej powierzchni w postaci zaschniętego plastra. Taki rodzaj wosku ma niższą temperaturę więc nie istnieje ryzyko poparzenia czy podrażnienia skóry, za to zwiększa uczucie komfortu podczas zabiegu.

Depilacja bikini -rodzaje :

Depilacja klasyczna / bikini klasyczne/ okolice bikini
Najpłydsza, podczas której włoski usuwane są tylko z linii bikini i pachwin, nie depilowane są wargi sromowe oraz tył (wewnętrzna strona pośladków).

Depilacja brazylijska / bikini brazylijskie
Głębsza od depilacji klasycznej. Włoski usuwane są z przodu, aż do wcześniej uzgodnionej szerokości/kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych (głębokość ustalana z klientką), oraz z tyłu między pośladkami.

Depilacja hollywood / bikini hollywood
Całkowita depilcja. Od depilacji brazylijskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są ze wzgórka łonowego oraz z warg sromowych.


Woskiem twardym depilujemy:
• Całą twarz (wąsik, brodę, boki) 
• Okolice bikini (bikini klasyczne)
• Bikini częściowe (brazylijskie)
• Bikini całkowite (hollywood)
• Bikini do porodu
• Pachy
• Męską depilacje intymną


Woskiem tradycyjnym (ciekłym) depilujemy:

• Ręce
• Nogi
• Klatkę piersiową 
• Plecy

Pielęgnacja skóry po depilacji woskiem:
bardzo ważną sprawą są peelingi które należy wykonywać pomiędzy depilacjami. Dotyczy to w szczególności osoby mające problemy z wrastaniem włosów- włos wrasta w naskórek, co może wywołać stan zapalny. Aby temu zapobiec należy regularnie złuszczać naskórek- wykonywać peeling, przeprowadzać masaż szorstką myjką (w kierunku "pod włos"), stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę. Nie należy jednak stosować peelingu w dniu depilacji, a w przypadku skóry wrażliwej nawet 3 dni przed depilacją.